Kneemes

BELLISTA Kneemes Diz Bakım Masaj Aleti; Genellikle, hareketsiz yaşam, vücuttaki kan dolaşımı bozuklukları, omurga bozuklukluklarından dolayı oluşan sinir basıları ve yürüyüş bozukluklarından meydana gelen diz rahatsızlıkların da size yardımcı olması için geliştirilmiş en son teknoloji ürünü olan, 3 boyutlu lazer terapi üründür.

BELLISTA Kneemes, Diz Bakım Masaj Aleti, 3 boyutlu terapi teknolojisine sahip gelişmiş bir terapi cihazıdır.

BELLISTA Kneemes dizinize 3 boyutlu masaj sağlamanın yanı sıra eklem boşluğu ve bulunduğu çevredeki mikro sirkülasyonu güçlendirir.

Bunun sayesinde dokularınızdaki kan dolaşımını hızlandırır. Ayrıca doku tamirinin kolaylaşmasına ve ödem gibi ağrılı yaraların azalmasına yardımcı olur.


Kullanım Alanları ve Etkileri

Katalog Kul. Kılavuzu

 

  • Diz Bölgesinde ki kan dolaşımını artırır. Eklemdeki esnekliği ve konforu geliştirir.
  • Diz artritlerinin farklı tipleri için fizik tedavi yapar. Menisküs yırtıkları ve bağ doku zedelenmeleri.
  • Patella (Diz kapağı) zedelenmeleri, bağ yaralanması, Diz eklemi ve kıkırdak hasarı, kronik spor yaralanmaları.
  • İltihaplı kireçlenme gibi yayılan hastalıklar, diz ekleminin tüberkilozu ve inflamasyon.
  • Küçük kan dolaşımını geliştirir. Ağrı kesici özelliği vardır. Aynı zaman da inflamasyonu azaltır.
  • Donuk Omuz (adeziv kapsülit) rahatsızlığı. Omuz ekleminde ki hareket zorluğudur.
  • Bulaşıcı olmayan diz hastalıkları: rheumatic arthritis (İltihaplı Romatizma), osteoarthritis (Kireçlenme).

3 Boyutlu Terapi Özelliği


LLAZER TERAPİ, ile uygulama yapılan bölgede ; ağrı, enflamasyon ve ödem ortadan kalkar. Enflamasyon, tüm doku derinliğiyle yok edile rek tablonun düzelmesi ve güçlü analjezik etki ile ağrının ortadan kalkması sağlanır. Derin yapılardaki kas lezyonları, lif zedelenmeleri, kıkırdak dokusu ve bağ dokusu harabiyet leri onarılır.
U UZAK KIZILÖTESİ ISI IŞINI, bedenimizin dokularından geçerek vücudun alt tabakalarına kadar ulaşan kızılötesi enerji, bedenimizin kendi ışık enerjisine o kadar benzer işler ki bedenimiz bize ulaşan kızılötesi dal galarının neredeyse % 93'ünü emer. Kılcal damarlar genişler, kan dolaşımı dengelenir, metabolizma hızlanır, doku yenilemesi sağlanır ve kramplar azaltılır. Derin yapılardaki kas lezyonları, lif zedelenmeleri, kıkırdak dokusu ve bağ dokusu harabiyetleri onarılır.
V VİBRASYON, Genellikle bütün avuçla daha nadir olarak ta parmak uçlarıyla uygulanır. El kaydırmadan doku üzerinde sabit kalır veya belli bir yön de yavaşça yü rütülebilir.Çok kısa frekanslarla yapılan titreşim dokuya aktarılır. En nitelikli vibrasyon elektrikli masaj aletleriile elde edilir.Kas spazmı çözücü ve ağrı azaltıcı etkisi vardır. Kas gerginliğini giderebilen en önemli masaj hareketidir